Автор: admin
Публикувано на: 20.09.2010 09:53:23

Рейтинг:

Стоунър
Астралиецът Кейси Стоунър от тима на Ducati напомни за класата си в 13-я кръг от MotoGP, провел се този уикенд на испанската писта Моторленд Арагон, като спечели състезанието по безкомпромисен начин.

Стоунър завъртя 23-те обиколки на Арагон за време 42:16.530, докато класиралият се на втора позиция Дани Педроса изостана с 5.148сек. от него, а третият Ник Хайдън завърши на 9.496сек. след съотборника си Кейси Стоунър.

Лидерът във временното класиране Хорхе Лоренцо финишира четвърти, а другият пилот на Fiat Yamaha и миналогодишен световен шампион Валентино Роси остана на шести. Между двамата се нареди Бен Спайс, каращ за Monster Yamaha Tech3.

С днешната си победа Кейси Стоунър се изкачи на трето място във временното класиране с актив от 155т. По-интересното обаче е, че Дани Педроса продължава да скъсява преднината на Хорхе Лоренцо, като разликата между двамата вече е 56т.